NÁVOD K POUŽITÍ | Zde najdete český návod!
Český návod k použití

 Český návod k použití Digitální fotoaparát Samsung GN120 + 18-55mm černý

    Návod k obsluze a pdf manuál k použití, Český návod k použití Digitální fotoaparát Samsung GN120 + 18-55mm černý, český návod Digitální fotoaparát Samsung GN120 + 18-55mm černý, digitální, fotoaparát, samsung, gn120, 18


Český návod k použití Digitální fotoaparát Samsung GN120 + 18-55mm černý

Český návod k obsluze Digitální fotoaparát Samsung GN120 + 18-55mm černý je možné stáhnout ve formátu pdf v případě, že nebyl dodán společně s novým výrobkem kompakty s výměnnými objektivy, ačkoliv je to povinnost prodejce. Často se také stává, že zákazník instrukce vyhodí společně s krabicí, nebo založí CD a později je již nedohledá. Proto společně s dalšími uživateli Samsung spravujeme jedinečnou elektronickou knihovnu pro kompakty s výměnnými objektivy značky Samsung, kde máte možnost stáhnout návod k použití Digitální fotoaparát Samsung GN120 + 18-55mm černý na sdíleném odkaze.

Návod k použití je souhrn funkcí Digitální fotoaparát Samsung GN120 + 18-55mm černý, kde jsou uvedeny všechny základní i pokročilé možnosti a jak kompakty s výměnnými objektivy používat. Manuál se také zabývá řešením nejčastějších problémů a jejich odstraněním. Podrobněji to popisuje servisní manuál, který obvykle není součástí balení, avšak často je možné jej stáhnout v servise Samsung.
Chcete-li nám pomoci s rošířením databáze, můžete zde nahrát odkaz na stránku s odkazem ke stažení českého návodu či servisního manuálu, ideálně v pfd. Tyto stránky jsou tvořeny Vámi - uživately Digitální fotoaparát Samsung GN120 + 18-55mm černý. Návod k obsluze je také k dispozici na stránkách značky Samsung v záložce Foto - Fotoaparáty - Kompakty s výměnnými objektivy.

Digitální fotoaparát Samsung GN120 + 18-55mm černý
Zvětšit obrázek
Doporučujeme navštívit diskuzi Digitální fotoaparát Samsung GN120 + 18-55mm černý, kde se řeší podobné i stejné problémy se zapojením a nastavením Kompakty s výměnnými objektivy Samsung.

Návod k použití Digitální fotoaparát Samsung GN120 + 18-55mm černý

Český návod k obsluze Digitální fotoaparát Samsung GN120 + 18-55mm černý značky popisuje potřebné pokyny pro správné užívání výrobku Foto - Fotoaparáty - Kompakty s výměnnými objektivy.

 • Základní popis a obsah balení
 • Výrobce: Samsung
 • Zařazení produktu: Foto - Fotoaparáty - Kompakty s výměnnými objektivy
 • Bezpečnostní pokyny
 • Popis výrobku
 • Uvedení do provozu a obsluha kompakty s výměnnými objektivy
 • Tipy pro nastavení Samsung
 • Nastavení a odborná pomoc
 • Kontakt na Samsung servis
 • Odstraňovaní závad
 • Záruční informace
 
Jste-li majitelem kompakty s výměnnými objektivy Samsung a máte návod k použití v elektronické podobě, můžete jej uložit na tuto stránku, odkaz je v pravé části obrazovky.

Manuál pro Digitální fotoaparát Samsung GN120 + 18-55mm černý je možné nahrát a stáhnout v těchto formátech:
 • pdf
 • doc
 • txt
 • jpg
Jiné podporovány bohužel nejsou.


Český návod pro Digitální fotoaparát Samsung GN120 + 18-55mm černý - Nechejte svůj počítač doma a vytvářejte a sdílejte nejlepší fotografie a videa, jaká jste kdy pořídili. S neustále připojeným fotoaparátem Galaxy NX se budete moci vyjádřit pomocí mimořádně přesného zpracování obrazu, připojení 3G / 4G a Wi-Fi, bezdrátového sdílení se všemi vašimi zařízeními a univerzálností a snadným dotykovým ovládáním systému Android.

Bezproblémové připojení (3G / 4G a Wi-Fi)
Noste s sebou méně vybavení a získejte více možností. Nejlépe připojený kompaktní fotoaparát na světě Galaxy NX podporuje připojení pomocí technologií 3G / 4G a Wi-Fi, díky čemuž vám umožňuje odesílat a sdílet fotografie a dokonce i přidávat příspěvky na Facebook, Twitter, YouTube, Instagram a další sociální média. Navíc si můžete vybírat a stahovat aplikace pro systém Android k úpravám fotografií, vytváření nezapomenutelných prezentací a sdílení zábavy s vaši rodinou a přáteli. Snímejte, vytvářejte a sdílejte s fotoaparátem Galaxy NX všude tam, kam se vydáte.

Návrhy fotografií
Zachyťte prostředí a náladu každého zajímavého místa, které navštívíte. Funkce Návrhy fotografií vás okamžitě připojí k obrovským knihovnám snímků pořízených jinými fotografy a pomůže vám vyhledat a zkomponovat vaše nejlepší záběry kdekoli na světě. S funkcí Návrhy fotografií se můžete inspirovat fotografiemi pořízenými jinými lidmi v místě, kde se nacházíte, a vytvářet své vlastní vzpomínky.

Fotopříběh
Nadčasové vzpomínky jsou vám nyní dostupné v reálném čase. Pomocí funkce Fotopříběh fotoaparátu NX můžete vytvářet, zobrazovat a tisknout fotoalba z rodinných setkání, dovolených, sportovních událostí nebo z jakýchkoli jiných příležitostí, o které stojí za to se podělit. Funkce Fotopříběh uspořádá fotografie do časových řad, upraví je, změní jejich velikost a vytvoří z nich digitální fotoknihu, kterou můžete zobrazit na obrazovce fotoaparátu nebo kamkoli odeslat příjemcům, kteří si ji prohlédnou na svém vlastním zařízení.

Snímač APS-C CMOS s rozlišením 20,3 megapixelů
Pokročilá technologie snímače vdechne vašim snímkům život. Snímač APS-C CMOS s rozlišením 20,3 megapixelů fotoaparátu Galaxy NX, disponující funkcí hybridního automatického zaostřování (detekce fáze a detekce kontrastu), poskytuje vysoce kvalitní snímky, věrné barvy a nejvyšší rozlišení ve své třídě. Jedná se o největší snímač, jaký je dostupný v bezzrcadlovém fotoaparátu, vytvářející úžasné efekty hloubky ostrosti a rozostření. Tento snímač s rozměry 23,5 x 15,7 mm zachycuje maximální množství světla, díky čemuž vytváří nádherné fotografie a video bez šumu.

Rychlé automatické zaostřování (hybridní systém automatického zaostřování)
Pokročilý hybridní systém automatického zaostřování kombinuje automatické zaostřování s detekcí fáze a automatické zaostřování na základě kontrastu, díky čemuž umožňuje pořizovat brilantní snímky s téměř nulovým zpožděním závěrky, a to v interiéru i v exteriéru. Automatické zaostřování s detekcí fáze rychle vypočítá a nastaví vzdálenost objektu, zatímco automatické zaostřování na základě kontrastu okamžitě upraví zaostření tak, aby bylo dosaženo maximálního kontrastu. Tyto součásti pokročilého hybridního systému automatického zaostřování od společnosti Samsung vám společně umožňují zachycovat okamžiky tak rychle, jak se odehrávají, a to s ostrými a přesnými detaily.

Výměnný objektiv
Vybavte fotoaparát Galaxy NX kterýmkoli z rostoucí řady výměnných objektivů a získejte tak téměř nekonečné obrazové možnosti. Využijte pokročilý hybridní systém automatického zaostřování a špičkové schopnosti zachycení světla tohoto fotoaparátu. S jistotou a snadno pořizujte širokoúhlé záběry a záběry s vysokou hloubkou ostrosti. Používejte optické efekty, které obohatí vaše vizuální příběhy a zvýší jejich působivost. A vychutnávejte si fotografování způsoby, jaké jste si jen stěží dokázali představit.

Android 4.2 Jelly Bean™
Fotoaparát Galaxy NX je založený na systému Android 4.2 Jelly Bean™, což je nejnovější verze operačního systému Android. Tento systém vám umožní více než jen pořizovat úžasné fotografie a video. Poznejte celý svět aplikací pro systém Android, pomocí nichž budete moci upravovat fotografie, používat videoefekty nebo zůstávat v kontaktu se svými přáteli a rodinou. A díky nástroji S Suggest, který je součástí fotoaparátu Galaxy NX, je pro vás připraveno ještě více skvělých aplikací. Můžete také okamžitě odesílat a ukládat své fotografie online, procházet internet, synchronizovat svá zařízení a provádět mnoho dalších činností.

Nastavení snímání a aplikace související s fotoaparátem na jednom místě
Camera Studio
Nástroj Camera Studio vám umožňuje přizpůsobit fotoaparát Galaxy NX tak, abyste mohli vytvářet, upravovat a prezentovat skvělé snímky – lépe a snáze než kdykoli předtím. Uložte své oblíbené režimy snímání a aplikace. Prostřednictvím funkce Návrhy fotografií můžete hledat jedinečné záběry a nastavení pomocí aplikací založených na poloze, jako jsou aplikace TourWrist a TripAdvisor. Aplikace Galerie a Fotopříběh vám umožní jednoduše zobrazovat a sdílet vaši práci. Pomocí aplikace Video Maker můžete dokonce upravovat a vytvářet videa nebo můžete pomocí aplikace Paper Artist vytvářet jedinečné fotografie. A když bude vaše mistrovské dílo hotové, uložte ho do praktické služby Dropbox a získejte k němu přístup odkudkoli.

Komponujte a pořizujte snímky s tím nejlepším možným nastavením
Inteligentní režim
Přestaňte si dělat starosti s nastavením a začněte vytvářet profesionální umělecké snímky. Pouhým rychlým klepnutím na tlačítko režimu Smart získáte přístup k široké nabídce speciálních režimů. Pomocí režimu Akční snímek můžete sloučit kontinuální záběry pohybujících se objektů do jediného komponovaného záběru. Funkce Znehybnění akce vám zase umožňuje okamžitě zachytit akci probíhající ve vysoké rychlosti. S režimem Světelná stopa můžete popustit uzdu svým uměleckým schopnostem a pomocí prodloužené expozice zachytit osobu, jak kreslí světlem, které drží v ruce. Funkce vícenásobné expozice vám umožní zkombinovat dva snímky do jedné nádherně zkomponované fotografie. V režimu Zvuk a foto můžete také k fotografii nahrát zvuk a potom daný okamžik znovu prožít přesně tak, jak se odehrál. Stačí jen vybrat požadovaný režim a můžete začít fotografovat.

Specifikace

Sítě a bezdrátové připojení |
Infra | LTE 4 G
LTE | LTE
3G | HSPA +
Wi-Fi | 802.11a/b/g/n 2,4 + 5 GHz
Wi-Fi Direct | Ano
Bluetooth Profily | Bluetooth 4.0
Connectivity Support | DLNA, HDMI 1.4b
PC Sync. | KIES, KIES Air
Obrazový snímač |
Typ snímače | CMOS
Velikost snímače | 23,5 x 15,7 mm
Počet efektivních pixelů | Cca 20,3 Mpix
Celkový počet pixelů | Cca 21,6 Mpix
Barevný filter | Filtr základních barev RGB
Objektiv |
Použitelné objektivy | Objektivy Samsung
Upevnění | Samsung NX
Stabilizace obrazu |
Typ | Posun členů objektivu
Režim | Režim optické stabilizace obrazu 1 / 2 / vypnuto
Korekce zkreslení |
Režim | Displej LCD: vždy zapnutý, zapnutý při namáčknutí spouště, vypnutý
Systém pro odstranění prachu |
Typ | Ultrazvukový mechanismus
OS |
Android |
|
Displej |
Typ | scLCD
Velikost | 4,77"
Rozlišení | 1.280 x 720 (HD)
Zorné pole | Cca 100%
Hledáček |
Rozlišení | SVGA
Zorné pole | Cca 100%
Zvětšení | Cca 0,68x
Vzdálenost oka od hledáčku | Přibližně 18 mm
Chipset |
Název | Čtyřjádrový
CPU Speed / TYPE | 1,6 GHz
Paměť |
16 GB |
|
Senzory |
Snímač zrychlení, digitální kompas, snímač vzdálenosti, světelný snímač, gyrosnímač |
|
Zaostřování |
Typ | Automatické zaostřování s detekcí fáze a kontrastu
Režim | Jednoduché automatické zaostřování, kontinuální automatické zaostřování, manuální zaostřování, dotykové automatické zaostřování
Focusing point | Celkový počet bodů automatického zaostřování: 105 bodů (detekce fáze), 247 bodů (detekce kontrastu, závisí na displeji); výběr: 1 bod (volný výběr); více bodů: normální záběr 21 bodů (3 x 7) (1 průsečík), záběr zblízka 35 bodů; detekce tváří: max. 10 tváří
AF-assist lamp | Ano
Rychlost závěrky |
Typ | Elektronicky řízená štěrbinová závěrka s vertikálním chodem
Rychlost | Automatický režim: 1/6.000 – 30 s, Manuální režim: 1/6.000 – 30 s (krok 1/3 EV), režim otevřené závěrky (maximální čas: 4 minuty)
Expozice |
Systém měření | TTL 221 (17 x 13) Blokové segmentové měření: multisegmentové, středově vyvážené, bodové; rozsah: EV 0–18 (ISO 100 30 mm, F2)
Kompenzace | ± 3 EV (krok 1/3 EV)
AE zámek | Ano
ISO ekvivalent | Automatické, 100, 200, 400, 800, 1.600, 3.200, 6.400, 12.800, 25.600 (krok 1 EV nebo 1/3 EV), krok ISO 1/3 nebo 1, automatický rozsah ISO (maximálně 3.200)
Režimy záznamu |
Režim | Jednotlivé snímky, kontinuální snímání, série (jen velikost 5 Mpix), samospoušť, stupňování (automatická expozice, vyvážení bílé)
Kontinuální | JPEG: možnost výběru: vysoká kvalita (8,6 sn./s), normální kvalita (až 5 sn./s); sériový režim: možnost výběru: 10, 15 nebo 30 sn./s, 30 záběrů po jednom; RAW: možnost výběru: vysoká kvalita (8,6 sn./s), normální kvalita (až 5 sn./s)
Bracket | Stupňování automatické expozice (± 3 EV), vyvážení bílé (AB - / + 3, 2, 1 MG - / + 3, 2, 1)
Časovač | 2, 5, 10, 30 s
Dálkový ovladač | Port micro USB
Blesk |
Typ | Vyklápěcí blesk
Režim | Inteligentní blesk, automatický, automatický s redukcí červených očí, trvale zapnutý, trvale zapnutý s redukcí červených očí, 1. lamela, 2. lamela, vypnutý
Směrné číslo | 11 (při ISO 100)
Pokrytí zorného úhlu | Širokoúhlý 28 mm (ekvivalent kinofilmu)
Rychlost synchronizace | Méně než 1/180 s
Kompenzace blesku | -2 až + 2 EV
Internal Flash | Vyklápěcí blesk
Externí blesk | Externí blesk Samsung (SEF220A: volitelný)
Synchronizace s ext. bleskem | Sáňky pro externí blesk
Vyvážení bílé |
Režim | Automatické, denní světlo, zataženo, zářivka (W, NW, D), žárovka, blesk, vlastní, barevná teplota (manuální)
Micro adjustment | 7 kroků na ose žluté / modré / zelené / purpurové
Dynamic Range Expansion |
Vypnuto, funkce Smart Range +, HDR |
|
Fotografování |
Režim | Automatický režim, inteligentní režim, režim pro odborníky (programový režim, priorita clony, priorita času, manuální režim, uživatelské nastavení), Můj režim
Smart mode | (1) Portrét: doporučený režim Smart, krásná tvář, nejlepší fotografie, kontinuální snímání, nejlepší tvář, stupňování barev, děti, vinětace+, golf (2) Scenérie: krajina, svítání, sníh (3) Záběr zblízka/interiér: makro, jídlo, večírek/interiér (4) Profesionální styl: znehybnění akce, bohaté odstíny, panoráma, vodopád, animovaná fotografie, vícenásobná expozice, drama, vymazání, zvuk a foto, miniatura, kreativní záběr, interval (5) Noční scenérie: silueta, západ slunce, noc, ohňostroj, světelná stopa
Smart Filter | Žádný efekt, vinětace, stupně šedé, sépie, historická fotografie, vybledlé barvy, tyrkysová, barevný nádech, kreslený film, nálada, drsný, olejový pastel, rybí oko
Rozměr fotografií | JPEG (3:2): 20 Mpix (5.472 x 3.648), 10,1 Mpix (3.888 x 2.592), 5,9 Mpix (2.976 x 1.984), 2 Mpix (1.728 x 1.152), 5 Mpix (2.736 x 1.824): pouze sériový režim; JPEG (16:9): 16,9 Mpix (5.472 x 3.080), 7,8 Mpix (3.712 x 2.088), 4,9 Mpix (2.944 x 1.656), 2,1 Mpix (1.920 x 1.080); JPEG (1:1): 13,3 Mpix (3.648 x 3.648), 7 Mpix (2.640 x 2.640), 4 Mpix (2.000 x 2.000), 1,1 Mpix (1.024 x 1.024); RAW: 20 Mpix (5.472 x 3.648) * Velikost obrazu 3D objektivu: JPEG (16:9): 4,1 Mpix (2.688 x 1.512), 2,1 Mpix (1.920 x 1.080)
Kvalita | Vynikající, vysoká, normální, RAW, RAW + JPEG
RAW Format | SRW (verze 2.0.0)
Barevný prostor | sRGB, Adobe RGB
Zobrazení fotografií |
Typ | Galerie
Editace | Editor fotografií v Galerii
Smart Filter | Filtr v Galerii
Videoklip |
Formát | MP4
Komprese | Video: H.264, zvuk: AAC
Režim | Programový režim, priorita clony, priorita závěrky, manuální režim
Nahrávání | Se zvukem nebo bez zvuku
Smart Filter | Žádný efekt, vinětace, stupně šedé, sépie, historická fotografie, vybledlé barvy, tyrkysová, barevný nádech, kreslený film, nálada, drsný, olejový pastel, rybí oko
Rozměr fotografií | 1.920 x 1.080, 1.920 x 810 (kino – 24 sn./s), 1.280 x 720, 640 x 480, 320 x 240 pro sdílení (výchozí nastavení: 1.920 x 1.080)
Frekvence snímání | (1) NTSC: 1.920 x 1.080 – 30 sn./s, 1.920 x 810 – 24 sn./s, 1.280 x 720 – 60 sn./s, 30 sn./s, 640 x 480 – 60 sn./s, 30 sn./s, 320 x 240 – 30 sn./s (2) PAL: 1.920 x 1.080 (25 sn./s), 1.920 x 810 (24 sn./s), 1.280 x 720 (50 sn./s), 1.280 x 720 (25 sn./s), 640 x 480 (50 sn./s), 640 x 480 (25 sn./s), 320 x 240 (25 sn./s) *3D objektiv 1.920 x 1.080 30p (vedle sebe)
Multi-Motion Recording | 1/2x, 1/4x, 1/8 (zpomalené video: VGA)
| 2x, 4x, 8x (zrychlené video: 1.920 x 1.080, 1.920 x 810, 1.280 x 720, 640 x 480, 320 x 240)
Kvalita | Vysoká kvalita, normální kvalita
Zvuk | Stereo
Editace videa | Editor videí
Služby a aplikace |
Samsung Apps | Samsung Apps
ChatON, mFluent IM | ChatON
Speciální funkce | Návrhy fotografií
Úložiště |
Podpora médií | 1) Vestavěná paměť (16 GB) 2) Slot na paměťové karty – micro SD, SDHC (32 GB), SDXC (64 GB)
Formát souborů | RAW (SRW verze 2.0.0), JPEG (EXIF 2.21), MPO (pro 3D)
Capacity (2GB) | 20 M: RAW 39; 20 M (3:2): vynikající 130, vysoká 163, normální 217; 10,1 M (3:2): vynikající 277, vysoká 356, normální 505; 5,9 M (3:2): vynikající 471, vysoká 570, normální 727; 2 M (3:2): vynikající 1.053, vysoká 1.426, normální 1.941; série (5 M): vynikající 430, vysoká 514, normální 638; 16,9 M (16:9): vynikající 153, vysoká 190, normální 251; 7,8 M (16:9): vynikající 346, vysoká 417, normální 568; 4,9 M (16:9): vynikající 512, vysoká 670, normální 896; 2,1 M (16:9): vynikající 1.015, vysoká 1.349, normální 1.700; 13,3 M (1:1): vynikající 217, vysoká 227, normální 284; 7 M (1:1): vynikající 336, vysoká 465, normální 592; 4 M (1:1): vynikající 559, vysoká 752, normální 1.203; 1,1 M (1:1): vynikající 2.149, vysoká 2.471, normální 2.819 * Tyto hodnoty jsou měřeny podle standardu Samsung.
GPS |
Typ | O
Rozhraní |
Digitální výstupní konektor | USB 2.0
Video výstup | HDMI 1.4b
External Release | Ano
Fyzické specifikace |
Rozměry | 136,5 x 101,2 x 25,7 mm (37,65 mm)
Hmotnost | 410 g (bez baterie) / 495 g (s baterií)
|
Provozní teplota | 0 - 40 °C
Provozní vlhkost | 5 ~ 85%
S/W a PC OS |
Bundle PC S/W | Adobe Lightroom
Baterie |
Kapacita | 4.360 mAh
Nabíjecí prostřednictvím rozhraní USB | Ano
Pořizování fotografií | Až 440 snímků
Video záznam | Až 190 minut
Přehrávání zvuku | Až 104 hodin
Přehrávání videa | Až 14 hodin
Používání internetu | Až 13 hodin (3G), 13 hodin (LTE), 16 hodin (Wi-Fi)

Další parametry Digitální fotoaparát Samsung GN120 + 18-55mm černý:
Obecné informace
Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu
Digitální fotoaparáty můžeme podle konstrukce rozdělit na kompaktní, kompaktní s výměnným objektivem, zrcadlovky (DSLR) a elektronické (nepravé) zrcadlovky (SLR-like).
kompakt s výměnným objektivem
Barva
Barva černá
Snímací čip
Druh snímače
Druh snímače
Obrazový snímač je zařízení, které převádí optický obraz na elektronický signál. Používá se především v digitálních fotoaparátech a dalších zobrazovacích zařízení.
CMOS
Formát snímač APS-C
Min. citlivost
Min. citlivost
Citlivost (někdy nazývána také ISO podle normy) je jeden ze základních parametrů expozice při pořizování snímku. Obvyklé hodnoty citlivosti jsou od 12 do 3200 ISO, existují ale i mnohem vyšší hodnoty. Citlivost ovlivňuje množství světla, které je ke správné expozici potřeba (s vyšší citlivostí lze např. fotografovat i v horších světelných podmínkách), má ale zároveň vliv na kvalitu fotografie - způsobuje větší zrno a šum.
100 ISO
Max. citlivost
Max. citlivost
Citlivost (někdy nazývána také ISO podle normy) je jeden ze základních parametrů expozice při pořizování snímku. Obvyklé hodnoty citlivosti jsou od 12 do 3200 ISO, existují ale i mnohem vyšší hodnoty. Citlivost ovlivňuje množství světla, které je ke správné expozici potřeba (s vyšší citlivostí lze např. fotografovat i v horších světelných podmínkách), má ale zároveň vliv na kvalitu fotografie - způsobuje větší zrno a šum.
25600 ISO
Objektiv
Počet objektivů v setu 1
Min. ohnisková vzdálenost
Min. ohnisková vzdálenost
Je to vzdálenost mezi středem čočky a rovinou, na kterou jsou zaostřeny objektivem soustředěné paprsky (kde se protínají všechny přímky, které projdou čočkou).
Ve fotografii určuje poměr velikosti filmového políčka (nebo snímače) a ohniskové vzdálenosti zorný úhel zachycené scény. Fotografické objektivy se podle ohniskové vzálenosti rozlišují na širokoúhlé (s malou ohniskovou vzdáleností), normální (jejich úhel záběru zhruba odpovídá lidskému oku, takové snímky pak mají nejpřirozenější perspektivu) a teleobjektivy, ty jsou schopné „přiblížit" i velmi vzdálené předměty a tak mají mnoho využití při fotografování sportu, divoce žijících zvířat apod.
18 mm
Max. ohnisková vzdálenost
Max. ohnisková vzdálenost
Je to vzdálenost mezi středem čočky a rovinou, na kterou jsou zaostřeny objektivem soustředěné paprsky (kde se protínají všechny přímky, které projdou čočkou).

Ve fotografii určuje poměr velikosti filmového políčka (nebo snímače) a ohniskové vzdálenosti zorný úhel zachycené scény. Fotografické objektivy se podle ohniskové vzálenosti rozlišují na širokoúhlé (s malou ohniskovou vzdáleností), normální (jejich úhel záběru zhruba odpovídá lidskému oku, takové snímky pak mají nejpřirozenější perspektivu) a teleobjektivy, ty jsou schopné „přiblížit" i velmi vzdálené předměty a tak mají mnoho využití při fotografování sportu, divoce žijících zvířat apod.
55 mm
Displej a hledáček
Typ displeje fotoaparátu LCD
Paměť
Podporované paměťové karty / typ karty microSD, microSDHC, microSDXC
Interní paměť 16 MB
Formát záznamu foto
Formát záznamu foto
Obrázek z digitálního fotoaparátu obsahuje miliony jednotlivých bodů s obrovskou barevnou hloubkou, což klade vysoké nároky na kapacitu paměti. Pro zmenšení velikosti výsledných datových souborů se proto používají speciální matematické algoritmy, které dokážou určité obrazové informace vypouštět a tím tato data zkomprimovat, tedy výrazně snížit velikost výsledného datového souboru.

Bezesporu nejpoužívanějším formátem je JPEG (Joint Photographic Experts Group). Formát JPEG se používá hlavně u fotografií a všude tam, kde nechceme narušit barevnou hloubku obrazu. Velmi rozšířený je zejména na internetu formát GIF, který už ale zasahuje do barevné hloubky obrazu a hodí se proto spíše pro kreslené obrazy (loga, nápisy, ikonky) s menším množstvím použitých barev. Vysoce kvalitním formátem digitálního obrazu je pak TIFF, který je používán u některých dražších fotoaparátů s velkou kapacitou paměti, protože velikost datových souborů tohoto formátu je obrovská. Profesionální fotoaparáty používají i speciální formát RAW.
RAW
Blesk
Režimy vestavěného blesku
Režimy vestavěného blesku
Režimy vestavěného blesku se týkají nastavení (ovládání) blesku. Typické režimy jsou: automatický, vypnutý blesk, zapnutý blesk a synchronizace do pomalého času (slow synchro).
auto, off
Záznam videa
Max. rozlišení videa
Max. rozlišení videa
Rozlišení neboli počet bodů (pixelů), které bude zaznamenané video obsahovat v jednom snímku. Čím více bodů (čím vyšší rozlišení), tím je kvalita obrazu lepší a zároveň datová velikost videa vyšší.
Full HD (1920x1080) pix
Rozměry
Šířka výrobku 13 cm
Výška výrobku 10 cm
Hloubka výrobku 2 cm
Šířka balení 20 cm
Výška balení 15 cm
Hloubka balení 20 cm


Diskusní fórum Otázky a odpovědi týkající se instrukcí k obsluze a řešení problémů s Digitální fotoaparát Samsung GN120 + 18-55mm černý

Vložit příspěvek pro Digitální fotoaparát Samsung GN120 + 18-55mm černý

Předmět: Formát karty
Datum: 18.03.2015 21:13:55Autor: Adam
Zkuste ji naformátovat v počítaši jako fat32
Odpovědět

Předmět: Nečte kartu
Datum: 18.03.2015 21:10:56Autor: Lukáš Matula
Dobrý den, prosím o pomoc. Mám tento fotoaparát a pokaždé kdzž vložím paměťovou kartu, foťák má problém ji přečíst, jelikož není naformátovaná. Co s tím mám dělat? Děkuji
Odpovědět

Vložit nový komentář/dotaz/odpověď Digitální fotoaparát Samsung GN120 + 18-55mm černý

Položky označené * je nutné vyplnit.
Vaše jméno *:
Email :
Předmět *:
Text příspěvku *:
Opište kód *:
(ochrana proti spamu)
"NAVOD"
Jesliže chcete dostávat reakce/odpovědi na Váš příspěvek, nezapomeňte vyplnit
položku "Email". Váš email nebude zobrazen, ani jinak využit/zneužit.

 

Nenašli jste co hledáte?
Zkuste Google vyhledávání!

Custom Search

ČESKÝ NÁVOD K POUŽITÍ
BABY PROGRAM
- Autosedačky
- Kočárky
- Pro těhotné
- Dětské potřeby

CHOVATELSKÉ POTŘEBY
- Akvaristika
- Psi a kočky
- Ptáci
- Hlodavci a ostatní

DOMàCNOST
- Biokrby
- Kuchyňské pomůcky
- Úklid
- Koupelna

ELEKTRONIKA
- Auto HIFI
- Televize
- DVD/Bluray přehrávače
- Filmy

FOTO
- Fotoaparáty
- Optika
- Paměťové karty
- Fotorámečky

HOBBY
- Dílna
- Zahrada
- Sekačky trávy
- Barvy a laky

HRAČKY
- Společenské hry
- Hračky pro kluky
- Hračky pro holky
- Školní potřeby

KOSMETIKA A DROGERIE
- Hodinky
- Rady pro ženy
- Kosmetika a celulitida
- Drogerie

MALÉ DOMàCÍ SPOTŘEBIČE
- Kávovary, vařiče
- Vysavače, žehličky
- Elektrické nádobí
- Péče o tělo

MOBILY A NAVIGACE
- Mobilní telefony
- Vysílačky
- Navigace
- Zabezpečovací technika

POČÍTAČE A PŘÍSLUŠENSTVÍ
- Tablety
- Notebooky
- Tiskárny a kancelář
- PC komponenty

PŘÍSLUŠENSTVÍ
- Kabely a prodlužovačky
- Žárovky
- Příslušenství pro elektroniku
- Příslušenství pro hobby

SPORT A OUTDOOR
- Návod na posilování
- Kemping
- Sportovní nástroje a vybavení
- Obuv a oblečení

VELKÉ DOMàCÍ SPOTŘEBIČE
- Pračky a sušičky
- Chladničky a mrazničky
- Mikrovlnné trouby, myčky
- Sporáky a vařiče

VESTAVNÉ DOMàCÍ SPOTŘEBIČE
- Chladničky
- Varné desky
- Vinotéky
- Myčky a pračky


VÝROBCI
Přehled nejhledanějších značek - všechny značky naleznete zde:
návody všech značek

ACER
AEG
APPLE
ASUS
BAUMATIC
BEKO
BELKIN
BENQ
BLACK-DECKER
BLAUPUNKT
BOSCH
CANON
CASIO
DELL
ELECTROLUX
FAGOR
FUJITSU
GENIUS
GRUNDIG
HP
HTC
HUAWEI
INTEL
JVC
KONICA MINOLTA
LENOVO
LG
LOGITECH
NOKIA
OLYMPUS
PANASONIC
PHILIPS
SAMSUNG
SONY
TOMTOM
XEROX
ZANUSSI

Probíhající diskuze
Poslední diskutované produkty:

Domaci pekarna Kenwood - navod - Domácí pekárna Kenwood BM450 hliník
Vložil: Daniel Golík
2024-05-10 08:49:09

Prosim o navod k uzivani pekarny Dekuji...
Návod - Espresso DeLonghi Intensa ECAM23.450B černé
Vložil: Sylva Strmeňová
2024-05-09 14:34:23

Dobrý den, prosím, zašlete mi český návod ke kávovaru? Během stěhování podniku se zašantročil a mi máme drobné starosti, rádi bychom do návodu nahlédli. Děkuji za ochotu. S pozdravem Sylva Strmeňová...
Problém s kartou - Digitální fotoaparát Nikon Coolpix S3600 stříbrný
Vložil: Michal JENČO
2024-05-08 20:34:39

Dobrý den,dcera mi přenechala fotoaparát S3600 a odjela do světa.Při pokusu o pořízení snímku displej zahlásí ,,TUTO KARTU NELZE PŘEČÍST" a snímek se neuloží.Netuším,kterou kartu má mašinka na mysli..PORAĎTE.....
Žádost - Traktor MTD LE 160/92 H
Vložil: Aleš Havelka
2024-05-02 17:38:18

Dobrý den, žádost o zaslání návodu k Traktor MTD DL 92 H. Děkuji Havelka...
Instance aplikace pro android - Externí pevný disk 3,5" Western Digital My Cloud 4TB (WDBCTL0040HWT-EESN) bílý
Vložil: Zbynek Jiranek
2024-04-26 08:29:19

Dobrý den, mám Vložit Western Digital My Cloud 4TB (WDBCTL0030HWT-EESN) bílý. Prosím o zaslání odkazu pro android. Děkuji. Z Jiránek ...

Nahrané návody k obsluze
Tady nahrejte odkaz na návod k obsluze pro zobrazený produkt:

Odkaz ve formátu "http://www.strankasnavodem.cz/manual.pdf"

Opište kód: "navod"NAVOD-K-POUZITI.cz - Komunitně spravovaná databáze českých Návodů k obsluze a PDF manuálů k obsluze
sitemap.txt